Kontakt Zaloguj się
Przechowalnia
Porównywarka

0 szt./0

Dla wygody możesz przeglądać galerię używając strzałek na klawiaturze Fujifilm X-Pro2 Graphite Edition +  XF 23mm f/2.0 + skórzany pasek za 1zł + Cashback 860zł

Fujifilm X-Pro2 Graphite Edition + XF 23mm f/2.0 + skórzany pasek za 1zł + Cashback 860zł

symbol: X-Pro2/XF23F2/G
  • 10599 zł
  • Dostępny u dostawcy 7-14 dni
  • 7-14 dni roboczych
    Dostawa gratis

Grafitowa edycja FUJIFILM X-Pro2 zachowuje wszelkie funkcje i właściwości modelu X-Pro2 uzupełniając je o wysokiej klasy grafitową tonację wykończenia, jaką uzyskano poprzez wielowarstwowe powlekanie zewnętrznych elementów korpusu.

W nowym aparacie uzyskano bogatą metaliczną fakturę powierzchni współgrającą z charakterem modelu X-Pro2, aparatu optymalnego dla spontanicznych zdjęć sytuacyjnych. W nowej wersji aparat będzie sprzedawany razem z obiektywem FUJINON XF23mm F2 R WR oraz osłoną przeciwsłoneczną LH-XF35-2 utrzymanymi w tej samej grafitowej tonacji kolorystycznej co korpus.

Nowo opracowana 24.3MP matryca X-Trans CMOS III

Unikalny losowy układ filtra barw podstawowych redukuje efekt mory i fałszywych kolorów bez stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego. Użyte filtry barw przyczyniają się także do zwiększenia rozdzielczości obrazu, więc przy fotografowaniu wysokiej rozdzielczości obiektywem, aparat będzie zapewniał obrazy o postrzegalnej rozdzielczości znacznie wyższej niż wynikałoby to z faktycznie użytej liczby pikseli. Dzięki udoskonaleniu technologii przetwarzania sygnału poprawie uległa też redukcja szumów. Zakres czułości ISO może być wykorzystywany aż do maksymalnej wartości ISO 12800. Nawet przy wyższych czułościach uzyskuje się płynną gradację odcieni i właściwą głębię czerni, co znacznie zwiększa możliwości fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych.

Niezwykle wydajny procesor przetwarzania obrazu X Pro

W modelu X-Pro2 zostały zastosowane najnowsze zdobycze techniczne marki FujiFilm. Wyróżniając się 4x prędkością konwencjonalnych procesorów przetwarzania obrazu, procesor X Pro, niezależnie od zwiększonej rozdzielczości obrazu skrócił czasy reakcji aparatu. Wzrosła prędkość zapisu, skrócił się czas uruchamiania i zwiększyła się prędkość wykonywania zdjęć seryjnych. W połączeniu z matrycą X-Trans CMOS III nowy procesor obrazu pozwolił na uzyskanie szybszego działania AF, niższego poziomu szumów oraz umożliwił lepsze odwzorowanie tonacji i barw niż zapewniał poprzedni procesor EXR II.

Nowa migawka szczelinowa o najkrótszym czasie otwarcia 1/8000 sek. oraz czasie synchronizacji z błyskiem do 1/250 sek. Krótsze czasy otwarcia mechanicznej migawki są kluczowe podczas korzystania z dużych otworów przysłony przy fotografowaniu w jasnym oświetleniu czy też przy fotografowaniu z lampą błyskową w ciągu dnia. Ponadto, choć zazwyczaj poziom zakłóceń i drgań wzrasta przy krótszych czasach migawki, aparat X-Pro2, dzięki optymalizacji kluczowych elementów sterujących i części, jest cichszy i generuje mniejsze drgania w porównaniu z konwencjonalnymi modelami.

Wytrzymały, odporny na warunki pogodowe korpus

Szkielet korpusu aparatu jest wykonany z czterech elementów magnezowego stopu i poszczególne sekcje są uszczelnione łącznie w 61 punktach, dzięki czemu aparat jest odporny na kurz i zachlapania oraz może pracować w temperaturach do -10°C. Aparat został wyposażony także w dwa gniazda dla kart SD, co nie tylko zmniejsza potrzebę częstej wymiany kart, ale pozwala też na zapis duży serii zdjęć wykonywanych w sposób ciągły oraz obniża ryzyko utraty danych.

Pierwszy na świecie zaawansowany celownik typu Multi

Aparat X-Pro2 dysponuje elektronicznym i optycznym celownikiem więc użytkownicy mogą korzystać z zalet obydwu tych rozwiązań: optycznego dla bezpośredniej obserwacji fotografowanego motywu i elektronicznego dla podglądu ustawień. Możliwość natychmiastowego przełączania się pomiędzy tymi dwoma rodzajami celowników została najpierw udostępniona w modelu X100 w 2011 roku, ale najnowsza wersja rozwiązania zastosowana w aparacie X-Pro2 to zaawansowany Hybrydowy Celownik. Dysponuje on funkcją zróżnicowanego powiększenia, która automatycznie przełącza powiększenie celownika stosownie do użytego obiektywu oraz wykorzystuje elektroniczny dalmierz wyświetlający obraz z elektronicznego celownika na celowniku optycznym.

Hybrydowy autofocus

Nowy hybrydowy autofocus jest wyposażony w 273 aktywne punkty, z czego 77 to punkty detekcji fazy. Około 40% obszaru obrazu jest obecnie pokryte przez piksele szybkiego i precyzyjnego AF opartego na detekcji fazowej, co oznacza, że prędkość ustawiania ostrości na poruszające się obiekty niesłychanie wzrosła. Łącząc możliwości przetwarzania nowego procesora X Pro z szybkością odczytu AF opartego na detekcji kontrastu, która wzrosła dwukrotnie względem poprzedniego modelu, aparat X-Pro2 daje obecnie najszybsze działanie AF wśród modeli serii X.

Liczba efektywnych pikseli 24.3 megapikseli
Typ matrycy: CMOS
Rozmiar matrycy: APS-C
Procesor: X-Processor PRO
Zoom optyczny: 0x
Zoom cyfrowy: nie
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm): 23mm
Mocowanie: Fujifilm X
Jasność obiektywu [f/]: f/2.0
Zakres ustawiania ostrości [cm]: od 35cm
Makro [cm]: nie
Stabilizacja: Nie
Średnica obiektywu: 43mm
Czas otwarcia migawki: 1-1/32000
Pomiar światła: TTL 256-strefowy, centralnie ważony, punktowy, multi
Rozmiar LCD: 3,0
Typ LCD: kolorowy, TFT
Rozdzielczość LCD 1620000 punktów
Wizjer: hybrydowy (optyczny i elektroniczny)
Autofokus: pojedyńczy, ciągły, manualny
Manualfokus MF: Tak
Tryby ekspozycji: programowa AE, preselekcja przysłony, preselekcja migawki, manualny
Czułość ISO: 200-12800, możliwość rozszerzenia: ISO100 / 25600 / 51200
Balans bieli: Auto, wybór temperatury koloru (K), 7 trybów programowych
Lampa błyskowa: gorąca stopka
Samowyzwalacz: 10s / 2s
Zdjęcia seryjne: maks. 8 kl./s
Filmowanie: Full HD 60p
Dźwięk: linearny PCM, Stereo
Format zapisu danych: zdjęcia: JPEG, JPEG+RAW, RAW, filmy: MOD (H.264), dźwięk: Linear PCM/ Stereo 48KHz
Pamięć: SD
Rozdzielczość obrazu: maks. 6000 x 4000
Złącza: USB 2.0, micro USB, micro HDMI, mikrofonowe,
Zasilanie: dedykowane (NP-W126)
Wymiary [mm] - szerokość: 140,5
Wymiary [mm] - wysokość: 82,8
Wymiary [mm] - głębokość: 106
Gwarancja: 12 miesięcy
Zestaw zawiera: body, akumulator NP-W126, ładowarka BC-W126, pasek na ramię, zakrywka korpusu, metalowe zaczepy paska, zakrywka ochronna, narzędzie dołączania zaczepów, instrukcja obsługi, obiektyw Fujinon XF23mm f/2.0, zaślepka obiektywu, zaślepka tylna obiektywu RLCP-001, osłona obiektywu, osłona materiałowa

Wprowadzonych znaków: 0

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sprzedawcę Centrum Serwisowo Informacyjne Foto i Video Zbigniew i Alicja Aleksandrowicz Sp. J. 01-014 Warszawa, ul. Żytnia 15 w zakresie niezbędnym do prowadzenia marketingu produktów i usług Sprzedawcy zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 ze zm.).

raty Żagiel

...

...

raty Paribas

 

 

 

 

...

...

Canon Fujifilm Manfrotto Olympus Rode Leica LowePro GoPro SanDisk Hoya
facebook

Zapraszamy

x zwiń

Strona używa ciasteczek (plików cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zobacz naszą politykę prywatności.