DOŚWIADCZENIE ZOBOWIĄZUJE – JESTEŚMY W BRANŻY OD 1989 ROKUJesteśmy rodzinną firmą posiadającą w swoich szeregach wyjątkowych specjalistów. Ich umiejętności i zaangażowanie przekładają się bezpośrednio na wciąż rosnącą liczbę zadowolonych Klientów. Początki naszej firmy sięgają roku 1989 i dwóch przyjaciół, którzy w małym pokoju naprawiali aparaty fotograficzne. Nazywaliśmy się wtedy „Ogrodowa serwis”. W następnych latach systematycznie poszerzaliśmy naszą działalność oraz możliwości techniczne oferowanych usług.

Przełomową datą w działalności firmy był rok 1995, w którym nawiązaliśmy ścisłą współpracę z firmą Canon, w ramach której zakupiliśmy nowoczesny i zaawansowany technicznie sprzęt, oraz przeszliśmy wiele szkoleń, które pozwalają nam teraz świadczyć usługi serwisowe na bardzo wysokim poziomie. Autoryzowanym serwisem firmy Canon jesteśmy do dnia dzisiejszego, zaś od 2011 roku jesteśmy w gronie serwisów uczestniczących w programie CPS (Canon Professional Services).

W czasie naszej działalności serwisowej posiadaliśmy autoryzację wielu światowej klasy producentów sprzętu fotograficznego, takich jak Yashica, Minolta, Olympus czy Polaroid. Część z tych producentów zaprzestała produkcji lub posiada obecnie własne centralne serwisy.

W związku z rosnącymi wymaganiami autoryzacyjnymi producentów i powiększającą się ilością napraw serwisowych, w 2000 roku przeprowadziliśmy się do nowej siedziby przy ul. Żytniej 15. Zmieniliśmy również nazwę na Centrum Serwisowo Informacyjne Foto i Video, znaną również jako CSI Foto i Video.

Od roku 2008 nasza firma jest jedynym w Polsce autoryzowanym serwisem Sony, upoważnionym do napraw aparatów i obiektywów Sony Alpha, NEX oraz ILC, zaś cztery lata później rozpoczęliśmy naprawy produktów Sony z 12 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Istotnym momentem w naszym rozwoju był rok 2010, w którym otworzyliśmy wypożyczalnię sprzętu fotograficznego oraz uzyskaliśmy autoryzację legendarnej marki Leica.

W 2011 roku uruchomiliśmy sklep stacjonarny i internetowy pod marką Proclub.

W 2018 roku zmieniliśmy nazwę na Proclub spółka z o.o. spółka komandytowa.

W tym samym roku uzyskaliśmy autoryzację japońskiego producenta obiektywów Tamron, jednocześnie podejmując współpracę z dystrybutorem tych obiektywów w Polsce.

Od 1 stycznia 2020 r. jesteśmy serwisem obiektywów Samyang w Polsce i Europie Środkowej (Bułgaria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Słowenia oraz Węgry).

Aktualnie pracuje u nas prawie 30 osób i zajmujemy ponad 400 metrów kwadratowych.

Priorytetem jest dla nas stały rozwój jakości usług serwisowych, wraz z poszerzaniem gamy wykonywanych napraw sprzętu foto i video przy użyciu jak najnowocześniejszych rozwiązań.

Jesteśmy dumni z naszej dotychczasowej działalności, historii, rozwoju, a także z faktu, że zdobywamy nowe autoryzacje znanych, światowych producentów. Dokładamy wszelkich starań aby klienci naszego serwisu, wypożyczalni oraz sklepu byli obsługiwani na najwyższym poziomie, dlatego zawsze chętnie doradzimy w wyborze sprzętu i akcesoriów.

Co warto o nas wiedzieć?